Přejít k hlavnímu obsahu

Karty EYCA pro ČRDM

Vítejte na webové stránce, speciálně určené členským organizacím České rady dětí a mládeže, které spolupracují s projektem Evropských karet mládeže EYCA nebo se o něj zajímají. Všechny obecné informace o kartách můžete dohledat na základním webu www.eyca.cz; sekce zde je takzvaně ušitá na míru těm, kdo se chtějí něco dozvědět o fungování karet EYCA přímo v rámci sdružení, například jako členských karet.

Proč by vás karty EYCA mohly zajímat?

Je pravděpodobné, že se vám během působení ve sdružení pro děti a mládež občas stává, že potřebujete dokládat věk dětí, pro něž organizujete nějaký program – ať už se jedná o možnost slevy na dopravu, vstupné či cokoli jiného. Protože karty EYCA mohou vlastnit všichni lidé ve věku 5 až 30 let, problém se vám vyřeší – na kartě je fotografie, jméno, datum narození držitele, což stačí k jeho identifikaci. Tento průkaz má mezinárodní platnost, takže se nemusíte bát vyrazit ani do zahraničí. Využití karty EYCA coby identifikačního průkazu však pochopitelně není to hlavní – vás nebo lidi ve vašem sdružení jistě potěší více než 60 000 slev po celé Evropě, které lze s EYCA kartou čerpat, a to v různých oblastech. Práce s dětmi vyžaduje bohatý program, přičemž náklady na realizaci různorodých plánů si můžete snížit na přijatelnější úroveň: slevy se poskytují na hrady, zámky, muzea a všemožná kulturní zařízení; na společenské hry; na knihy; na dopravu a ubytování… zkrátka na mnoho věcí a služeb, které více či méně běžně nakupujete a užíváte. Karta EYCA tedy může být vaším pomocníkem ve snaze postarat se o příjemnou zábavu ve vlastní organizaci. Každý jednotlivý držitel karty samozřejmě může využívat všech slev podle svého uvážení, předchozí řádky pouze přibližují to, jaké jsou výhody, které plynou z vlastnictví karty EYCA při práci v rámci dětských organizací. To, jak s kartou naložíte, je vaše soukromá věc – můžete ji klidně používat pouze jako členský průkaz.

Nejzajímavější slevy v ČR:

- Nejlepší roční cestovní pojištění v ČR

- Slevy na dopravu (slevy na pořízení In Karet ČD, sleva 15% na všechny zahraniční cesty u Student Agency atp.)

- Slevy ve většině muzeí a v desítkách divadel (slevy 50% - 100%)

- Slevy v desítkách knihkupectví (10% - 15%)

- Dva speciální tarify od Vodafone

- Slevy na bowling nebo laser game (slevy až 50%)

- Sleva na vstupné do Cinema City

Více na www.eyca.cz.

Varianty karet

Základní varianta je centrální, členská karta ČRDM. Její vzhled je stylizován podle grafické linky České rady dětí a mládeže, zároveň ale zůstává zachován logotyp EYCA a údaje jako u běžné karty. Specifikem je pak kolonka pro uvedení názvu členské organizace, do níž patříte. Další variantou pro větší sdružení je vlastní členská karta. Zde můžete využít úplně vlastní grafiku (logo, barvy a další prvky) a zároveň lze podle loga EYCA identifikovat, že se jedná o mezinárodní Evropskou kartu mládeže. V případě, že chcete kartu používat jako členskou kartu a mít jí tak pro úplně všechny členy, je možná i tvorba varianty "starší 30 let", která bude totožná s ostatními variantami jen nebude obsahovat nápis Evropská karta mládeže a logo EYCA. Na tuto variantu sice nebudou poskytovány slevy pro mladé do 30 let, ale zase bude o 3 Kč levnější (neboť bude osvobozena od licenčního poplatu mezinárodní organizaci EYCA). V současné době lze na všechny karty (tedy i na ty pro starší 30 let) například pořídit levněji In Karty ČD, ale do budoucna bysme rádi možnosti slev rozšířily, aby širší uplatnění měli k karty pro starší členy.

Cena karet

Členové ČRDM získávají karty EYCA za zvýhodněných podmínek. Zatímco běžná karta pro veřejnost stojí 100 Kč, sdružení mohou odebírat karty za výrobní náklady. Jedna členská karta ČRDM pak vyjde na 10 Kč (a platnost může mít 1 - 4 roky). V případě, že si necháte vyhotovit vlastní karty EYCA, odvíjí se cena od počtu vyrobených karet (platnost může být také 1 - 4 roky). Stále však zůstává totožná s výrobními náklady. U karet EYCA je ještě třeba připočíst licenční poplatek EYCA, který musíme za zařazení karet do celosvětové databáze platit (3 Kč/rok). Pak je třeba ještě počítat s drobnými náklady na personalizaci karet, ty ale závisí na metodě, kterou pro personalizaci zvolíte. Konkrétně můžete ceny nalézt v dokumentu "Varianty a ceny členských karet".