Přejít k hlavnímu obsahu

Do Techmania Science Center se sníženým vstupným!

< Zpět na EYCA tipy
3D Planetárium

Přijďte se dotknout vědy!

Techmania Science Center je moderní centrum hravého poznávání světa. Hlavní expoziční hala byla otevřena na jaře 2014 a nabízí na 10 tisících metrech čtvereč­ních zábavné seznámení s vědou a technikou, objevování tajů fyziky, biologie, matematiky, chemie, ale také třeba sportu či umění. Na návštěvníky zde čeká široká nabídka interaktivních expozic, nadstandardně vybavené laboratoře a dílny či prostory pro show a demonstrace.

Naprostou novinkou od ledna 2015 je autorská expozice Filmohraní, která seznámí návštěvníky s pestrými aspekty televizní a filmové práce. Technika je představena pomocí příběhu z oblasti science fiction, jenž dává všem exponátům jednotnou linii. Vyzkoušet a pochopit je možné moderní i klasické filmové triky, jako je klíčování, zpomalený obraz či hrátky s perspektivou. Interakcí s jednotlivými exponáty může návštěvník natočit svůj vlastní film, v němž si zahraje vlastní roli. Jen technické myšlení však nestačí – expozice hravým způsobem demonstruje, že technické aspekty filmařské práce musí být doplněny i výtvarným vnímáním světa.

V chemické a biologické laboratoři se můžete stát kriminalistou, kde si vyzkoušíte postupy známé z kriminálních seriálů. Zjistíte, co je pravda a co lež. Víte, jak vypadá lidský vlas pod mikroskopem, nebo co se skrývá v lidských slinách? Víte, jak dokázat přítomnost některých prvků či látek ve vzorku z místa činu? Přijďte do našich laboratoří a vyzkoušejte si některé vyšetřovací postupy. 

Součástí Techmania Science Center je také digitální 3D Planetárium, první v České republice. Na tisíci metrech čtverečních najdou návštěvníci dvě projekční kupole a originální expozici Vesmír. Navíc se jim dostává příležitosti nahlédnout do nitra architektonicky cenné stavby, které byla léta přístupná jen zaměstnan­cům Škodovky.

Kromě vědy a techniky poskytuje Techmania Science Center i obsáhlé informace s tematikou Evropské unie. Neotřelý způsob její prezentace představuje i origi­nální kontroverzní plastika Entropa.

Pro držitele karty EYCA platí snížené vstupné (ceník zde).

Více informací na www.techmania.cz.

   Dílna   expozice Malá věda   expozice Vodní svět   Science on a Sphere