Přejít k hlavnímu obsahu

Navštivte Husitské muzeum v Táboře se slevou

< Zpět na EYCA tipy
Husitské muzeum v Táboře bylo založeno již v roce 1878. Svým návštěvníkům nabízí moderní expozici Husité s řadou interaktivních prvků, unikátní gotický sál a dobrodružnou návštěvu chodeb středověké podzemí. Pro děti i hravé návštěvníky jsou připraveny pracovní listy se spoustou zapeklitých úkolů.
 

Expozice Husité

Přízemí původní městské radnice nabízí stěžejní muzejní prezentaci Husitského muzea v Táboře – expozici věnovanou husitství, která byla pro veřejnost zpřístupněna na podzim 2010. V deseti sálech se odehrává příběh husitství, vyprávěný různými „hlasy“ a obrazy. Návštěvníka provede od kořenů husitství až po vývoj historické paměti na husitství v 19. a 20. století.
 

Gotický sál

Stará radnice je na seznamu národních kulturních památek a patří k nejvýznamnějším stavbám pozdní gotiky v Čechách. Unikátní gotický sál Staré radnice je po Vladislavském sále Pražského hradu druhým největším palácem svého druhu v republice. Prostor sálu tvoří dvě lodě zaklenuté síťovou klenbou. Nejvýznamnější památkou sálu je znak města do opuky vytesaný kamenickým mistrem Wendelem Roskopfem.
 

Středověké podzemí

Nevšední zážitek přináší výprava do středověkého podzemí vyhloubeného v 15. – 17. století do skalního podloží z táborského syenitu. Vydejte se do míst, kam ve středověku zavírali hašteřivé ženy, kde se uchovávaly potraviny či kam se lidé schovávali při ničivých požárech, které město několikrát postihly. Prohlídková trasa dlouhá okolo 500 metrů vznikla propojením sklepů pod Žižkovým náměstím v roce 1947 z podnětu architekta Vojtěcha Kraupnera. Táborské středověké podzemí patří k významným technickým památkám pozdního středověku.
 

Bechyňská brána a věž Kotnov

Zdolejte 155 schodů věže Kotnov a prohlédněte si město Tábor v jeho plné kráse. Vyhlídková věž spolu s Bechyňskou bránou je od roku 1962 chráněna jako národní kulturní památka. V areálu můžete  navštívit archeologickou expozici Život ve středověku, která se vztahuje k období konce středověku (13.–16. stol.) a představuje život sociálního prostředí vesnice, města, šlechty a církve.
 
Všichni držitelé karet EYCA mají nárok na snížené vstupné do všech objektů Husitského muzea.
 
Více informací naleznete na www.husitskemuzeum.cz
 
Expozice Husité - modelExpozice HusitéPodzemíGotický sál