Přejít k hlavnímu obsahu

Zoo Brno - Zastávky evoluce v krásném prostředí Mniší hory

< Zpět na EYCA tipy
Zdroj: ZOO Brno

Zoo Brno chová přes 1 700 zvířat téměř 370 druhů, zvířata a expozice  jsou zde řazena z pohledu evolučních souvislostí.

V Zoo se snaží, aby „zastávky evoluce“ byly co nejrozmanitější, výstižné, zajímavé a přitažlivé, proto je rozdělili do čtyř komplexních expozic Wallacea, Karibik, Kalahari a Beringie, přičemž poslední dvě si už můžete projít (a ty první dvě se budují:).
 

Tygří skály
Velkoryse pojatá expozice, kterou obývají tygři sumaterští. Zvířata lze pozorovat z vyhlídek přes skleněné přepážky, prosklené jsou i zimní ubikace a velmi atraktivní je prosklená vyhlídka z restaurace U Tygra, která s výběhem přímo sousedí.

Beringie
Je vyhrazena nejen medvědům kamčatským, ale najdete zde také výběh vlků arktických, kanadských bobrů nebo rosomáků. Kromě toho se tu můžete podívat do dvou voliér a kamčatské chalupy.

Průchozí voliéra orlů bělohlavých
Dostanete se přímo k orlům, ale přitom je konstrukčně zamezeno úniku ptáků z voliéry.

Lední medvědi
Patrně nejcennějším a nejpřitažlivějším exponátem jsou lední medvědi, které najdete v dolní části zoo. Samice Cora v brněnské zoo vychovala pět potomků.

Průchozí expozice klokanů žlutonohých
Celým klokaním areálem vede stezka, ze které je možné pozorovat klokany z bezprostřední blízkosti.

Tropické království
Zde najdete kajmanky trpasličí, anakondy, krajty, želvy, leguány, kočky pouštní a také vzácného ještěra - varana komodského.

Dětská zoo
Velké oblibě se těší Dětská zoo, která kromě přímého kontaktu dětí se zvířátky nabízí i aktivní vyžití na houpačkách, skluzavkách a prolézačkách.

Africká vesnice
Je vybudována v nejvyšší části Mniší hory a je součástí budoucího uceleného komplexu Kalahari. Osadu tvoří repliky afrických chýší, část z nich slouží jako zázemí pro zvířata a část pro vzdělávání, občerstvení a odpočinek návštěvníků. Z několika vyhlídkových míst můžete pozorovat drobné africké domácí zvířectvo, jezero s plameňáky, ostrov lemurů kata, žirafy,
zebry a buvolce.

Zoo Brno je otevřená 365 dní v roce.

Všichni držitelé karet EYCA mají v Zoo Brno nárok na snížené vstupné.

Více informací najdete na www.facebook.com/ZooBrno a na webové stránce www.zoobrno.cz.

 

Zdroj: ZOO BrnoZdroj: ZOO BrnoZdroj: ZOO BrnoZdroj: ZOO BrnoZdroj: ZOO BrnoZdroj: ZOO BrnoZdroj: ZOO BrnoZdroj: ZOO BrnoZdroj: ZOO BrnoZdroj: ZOO Brno