Přejít k hlavnímu obsahu

ZOO Olomouc – OKO DO SVĚTA DIVOČINY

< Zpět na EYCA tipy
Zoologická zahrada Olomouc leží v krásných lesích podhůří Nízkého Jeseníku. Na 42,5 hektarech chová přes 1800 kusů zvířat v téměř 400 druzích.
 
Na návštěvníky tu čekají jedny z největších skupin oryxů jihoafrických a žiraf Rothschildových v Evropě. Úspěšně na Hané odchovávají i lvy berberské, mravenečníky velké i čtyřprsté, vzácné levharty mandžuské, gepardy štíhlé i tygry ussurijské. Opomenout nesmíme ani chov a množení mořských korálů. Mořská akvária s korálovými útesy, mnoha druhy pestrobarevných ryb a dalších mořských živočichů jsou umístěna v pavilonu šelem. Největší nádrž pro dva druhy žraloků má obsah 42 000 litrů.
 
Nevšední zážitky nabízí průchozí výběhy makaků červenolících nebo klokanů a psounů. V pavilonu netopýrů návštěvníkům nad hlavami volně létají velmi vzácní kaloni zlatí, v přírodě ohrožení vyhubením. Raritou je i 32 metrů vysoká kovová vyhlídková věž. Zoo postupně přebudovává rozlehlou část areálu zahrady do podoby safari.  
 
Zoo Olomouc je otevřena denně po celý rok.
 
Pro držitelé karet EYCA do 18 let a pro držitele karet EYCA student je k dispozici dětské/studentské vstupné. Při vstupu je vždy třeba se prokázat platnou kartou EYCA.
 
Podrobné info najdete na www.zoo-olomouc.cz.