Přejít k hlavnímu obsahu

Eyca pro školy

Vítejte na stránkách Evropské karty mládeže pro školy. Ačkoli je určena především středním školám, může být zajímavá i pro ostatní typy škol -  proto neváhejte číst dál, jestliže si myslíte, že by pro vás spolupráce s Českou radou dětí a mládeže mohla být přínosná. Chcete-li se dozvědět více o samotné kartě EYCA – mezinárodním identifikačním průkazu, na který lze čerpat slevy v ČR a Evropě – podívejte se pod odkaz „Karta EYCA“ v horní části stránky. Po kliknutí na „Slevová místa“ lze vyhledávat slevy (jak podle firem, tak podle měst). Na zdejší speciální stránce se dočtete o podmínkách a možnostech odebírání karet EYCA pro školy. Tak pojďme na to:

V čem je karta EYCA pro školy výhodná?

 • Karty EYCA jsou levné (obzvláště při odběru většího množství) – školám nabízíme cenu 50 Kč v případě pořízení karty na 1 rok (standardní cena je 100 Kč).
 • Platnost karty může být až na 4 roky. Pořízení karty na 1. rok stojí 50 Kč, každý další rok už jen 25 Kč (neplatíte již náklady na výrobu). Čili cena se zvyšuje takovýmto způsobem: 2 roky = 75 Kč, 3 roky = 100 Kč, 4 roky = 125 Kč.
 • Platnost karty není třeba za další poplatky každoročně prodlužovat.
 • Lze vyrobit karty EYCA s čipem (např. pro stravovací a přístupový systém); cena se navyšuje pouze o výrobní náklady (ty nelze předem určit, neboť závisí na objednaném množství karet a dalších zvolených parametrech, nicméně rozdíl mezi čipovou a bez-čipovou kartou se pohybuje mezi 20 až 30 Kč i s DPH).
 • Na kartu mohou čerpat slevy nejen studenti, ale i zaměstnanci školy do 30 let, a to v oblastech cestování, dopravy, ubytování, stravování, vzdělávání, kultury, sportu, služeb nebo nakupování.
 • Máte možnost prostřednictvím komunikace s naším týmem v ČRDM navrhovat, jaké slevy budou poskytovány např. ve Vašem městě či regionu.
 • V případě zájmu Vám vyrobíme karty EYCA se speciální grafikou, pokud byste na ně chtěli umístit vlastní logo, barvy nebo další prvky školy. Karta pak představuje i členský průkaz.
 • Kartu EYCA lze používat jako identifikační průkaz v Evropě.

Karty EYCA můžete svým studentům a zaměstnancům:

a)rozdat zdarma (tedy pokrýt veškeré náklady);

b) prodat za cenu, jež nepřevyšuje 100 Kč (základní cenu karty).

 

Varianty karet pro školy:

 1. Evropská karta mládeže pro veřejnost (jednoduchá)
 2. Evropská karta mládeže členská (jednoduchá)
 3. Evropská karta mládeže členská (s čipem)

Každá z variant může být dvojího typu: a) Student/ b) Klasik (nestudentská).

Karty lze personalizovat (vytiskneme na ně identifikační údaje)/dodat s prázdnými místy na vyplnění identifikčaních údajů.

Podrobnější informace ke stažení v dokumentu „Varianty a ceny karet EYCA“.

Co spolupráce obnáší?

 1. rozhodnout se pro některou z variant karet, popřípadě (budete-li chtít členskou kartu s vlastním designem) vytvořit grafické podklady;
 2. distribuce karet studentům/zaměstnancům;
 3. průběžně zasílat seznam nových držitelů, abychom mohli aktualizovat databázi vydaných karet.

V případě, že máte zájem dozvědět se o kartách EYCA pro školy (nebo obecně) víc, kontaktujte nás na info@eyca.cz nebo na tel. čísle (+420) 211 222 866.