Galerie výtvarného umění v Ostravě

Zpět na seznam slev

Pro držitelé karty EYCA platí snížené vstupné (ve výši 50 %).

Galerie výtvarného umění v Ostravě je příspěvkovou organizací Moravskoslezského kraje, jedná se o největší sbírkotvornou galerii v kraji. Sbírky GVUO jsou neustále rozšiřovány a svou kvalitou instituci řadí k pětici nejvýznamnějších sbírkotvorných institucí v České republice.

Výstavní prostory GVUO najdete v Domě umění, památkově chráněné budově z roku 1926, která patří mezi skvosty ostravské architektury. Nabízí výjimečné prostředí pro prezentaci výtvarného umění jak bohatých galerijních sbírek, tak časových výstav věnujících se zejména umění od 19. století po současnost. Od 60. let 20. století se GVUO zaměřuje na rozsáhlou akviziční činnost a neustále rozšiřuje své sbírky výtvarného umění. V tuto chvíli již zahrnují přes 23 tisíc uměleckých předmětů.

GVUO pořádá výstavy, vzdělávací a doprovodné programy pro širokou veřejnost. Umělecká díla ze své sbírky galerie pravidelně zapůjčuje na výstavy v České republice i zahraničí. Správní a dokumentační centrum GVUO sídlí od roku 2008 na ulici Poděbradova 1291/12, kde najdete také rozsáhlou knihovnu s badatelnou.Mapa poboček


Pobočky

Jurečkova 9, Ostrava, Česko

Chci kartu Chci kartu