Evropská karta mládeže EYCA (European Youth Card) je mezinárodní identifikační průkaz pro mladé. V České republice ji mohou získat všichni lidé ve věku od 5 do 30 let.

V Evropě je Evropská karta mládeže nejrozšířenější slevovou kartou pro mladé, má přes 6 milionů držitelů, kteří mohou čerpat desetitisíce slev ve 38 evropských zemích. Například Disneyland v Paříži, muzea jako např. Rijksmuseum v Holandsku, chrám Sagrada Família či muzeum FC Barcelona na Camp Nou ve Španělsku a mnoho dalšího.

V České republice je možné využívat spousty výhod a slev například při návštěvě desítek hradů a zámků či Dinoparků, při cestování s Regiojetem, při návštěve sítě kin Cinema City, při nákupu sportovního vybavení například u Lion Sport, atd.

Karta je široce využitelná pro aktivity v různých oblastech života, jako je cestování, kultura, doprava, ubytování, stravování, nakupování, sport, služby nebo vzdělávání.

Karta je vystavována s platností na 1 rok.

Chci EYCA kartu Chci EYCA kartu na počkání

Proč si kartu EYCA pořídit?

Nemusíš být student, ale užij si studentské výhody a slevy

Více než 1 000 slev po celé ČR a desetitisíce slev v 38 evropských zemích

Nejlevnější cestovní pojištění

Kartu získáš od 5 do 30 let věku ve verzi student nebo klasik.

Jak kartu získáš?

Připrav si svou fotografii, 100 Kč, a pokud studuješ, tak ještě aktuální potvrzení o studiu.

Vyplň online formulář a přilož připravené dokumenty a potvrzení.

Po uhrazení poplatku za kartu si naplno užij množství slev a možností, které ti karta dává.

Karty EYCA provozuje v ČR Česká rada dětí a mládeže, nestátní nezisková organizace, jejímž posláním je podporovat mladé lidi. Držitelům karet je umožněno snáze realizovat své sny, rozšířit si obzory v zahraničí nebo zvládat studijní a běžný život. Cílem je poskytnout mladým lidem dostatek kvalitních informací, pohybu a povzbudit je v aktivním přístupu k životu.

Předchůdcem Evropské karty mládeže EYCA je Karta mládeže EURO<26, kterou vydávalo Sdružení Karty mládeže ČR. Jak tato organizace, tak současný provozovatel karet EYCA (Česká rada dětí a mládeže) jsou členy Evropské asociace karet mládeže EYCA (European Youth Card Association), která reprezentuje jednotlivé kartové organizace EYCA v rámci Evropy. 

Chci kartu Chci kartu