karta zdarma s Culture Routes


Užijte si více zážitků a evropské kultury se speciálním vydáním EYCA Evropské karty mládeže  „Culture Routes“ ve spolupráci s Radou Evropy 

Chtěli byste ochutnat víno z Rumunska nebo třeba různé druhy olivového oleje z Istrie? Chcete jít po stopách francouzského císaře Napoleona v chorvatském městě Dubrovník? Co se dozvědět něco o impresionistickém nebo secesním stylu a spojit to s odpočinkem v horkých pramenech Karlových Varů? Ale máte strach, že vám dojde rozpočet?


Proto je pro vás připravena zvláštní edice EYCA Evropské karty mládeže „Culture Routes“ o kulturních cestách Rady Evropy. Tato speciální edice je zdarma - takže za ni ani neplatíte a platí jeden rok. Karta vám nabízí stovky různých nabídek a slev na aktivity na kulturních trasách Rady Evropy v sedmi zemích: Bulharsku, Chorvatsku, České republice, Černé Hoře, Rumunsku, Srbsku a Slovinsku. Společným prvkem je, že tyto země tvoří celou část Podunají. Tato část je formována řekou Dunaj a má spousty míst k objevování. Kultura znamená všechny druhy kultury: můžete navštívit různá místa, ochutnat místní jídlo nebo poslouchat tradiční hudbu. Můžete se ale také vydat na túru nebo na kole po krajích kulturních tras Rady Evropy.

18 Kulturních tras Rady Evropy prochází skrze sedm zemí. A protože se kulturní dědictví nezastaví na hranicích, jsou kulturní trasy přeshraničními a zabývají se každá konkrétní tématikou. Vezměme si jako příklad římské císaře a Dunajskou vinnou stezku. Spojuje archeologická naleziště a regiony bývalé dunajské hranice Římské říše, kde bylo víno zavedeno v římských dobách a kde tradice výroby vína pokračuje dodnes. Certifikované Radou Evropy, která je nejstarší panevropskou mezinárodní organizací věnovanou ochraně a prosazování lidských práv, demokracie a právního státu, ukazují kulturní trasy Rady Evropy evropské kulturní dědictví v celé své rozmanitosti.

Kliknutím na odkazy níže začněte objevovat místa o římských císařích na Dunajské vinné stezce a na dalších 17 kulturních trasách Rady Evropy. Pokud se chcete dozvědět více o každém místě, podívejte se na zobrazení mapy pro konkrétní zemi (kliknutím na název země zobrazíte mapu).

Bulharsko

Chorvatsko

Česká republika

Rumunsko

Srbsko

Slovinsko


Mezi slevami dostupnými s kartou najdete slevy na vstupné, cestování, ubytování, jídlo, výrobky a služby (viz seznam níže). Přispěj k ochraně kulturního dědictví a jeho jedinečného prostředí a cestuj pěšky nebo na kole po krajích kulturních tras Rady Evropy. V každém případě je to nejlepší způsob, jak je zažít! Jste připraveni něco zažít a vydat se po kulturních stopách Evropy? Níže si můžete požádat o bezplatnou speciální edici „Culture Routes“ EYCA Evropské karty mládeže pro kulturní trasy Rady Evropy.


Jak si kartu zdarma objednat

1. Klikni na www.eyca.cz/online-objednavka-karty.
2. Vyplň údaje o sobě a jako Způsob dopravy a platby zvol Osobní odběr a Platba hotově.
3. V případě, že chceš kartu zaslat poštou, uveď do poznámky svoji adresu.
4. Vlož Slevový kód: EYCAROUTES a dokonči registracivše je zdarma!

Pozn.: Karta ROUTES4U nemá studentskou variantu a je bez fotky 


Kdo za tím vším stojí? Toto zvláštní vydání EYCA Evropské karty mládeže se rodí ze spolupráce mezi Evropskou asociací karet mládeže (www.eyca.org) a organizací Routes4U. Jedná se o společný program Rady Evropy a Evropské unie. Cílem Routes4U je podpora regionálního rozvoje prostřednictvím „Cultural Routes of the Council of Europe” v souladu s makro-regionálními strategiemi Evropské unie. Stručně řečeno, tyto strategie umožňují zemím nacházejícím se ve stejném regionu společně řešit a hledat řešení problémů nebo lépe využívat potenciál, který mají společné. Zvláštní vydání EYCA Evropské karty mládeže o kulturních cestách Rady Evropy částečně pokrývá oblast strategie Evropské unie pro Podunají (EUSDR).

Slevy na kartu jsou uvedeny v následující tabulce. Tabulku můžete prohledávat a filtrovat. Chcete-li zobrazit všechny slevy dostupné pouze online, zadejte do vyhledávacího pole například „online“.

Všechny slevy nalezneš přehledně ZDE.


Počet karet je omezen, tato akce probíhá do odvolání.


      


 

Chci kartu Chci kartu