HaDivadlo - alternativní divadelní scéna v Brně

HaDivadlo si za více jak čtyřicet let své existence v českém divadelním kontextu vybudovalo jméno alternativní divadelní scény s osobitým pohledem na svět i s vlastní poetikou. Od počátku se profiluje jako scéna vyhraněné autorské poetiky, náročné dramaturgie a silných tvůrčích osobností. HaDivadlo je součástí Centra experimentálního divadla.

Co je aktuálně na programu?

Jenom Konec světa
(rež. Ivan Buraj)

Autorská osobní zpověď Jeana-Luca Lagarce. Hypnorealismus.
Inscenace na pomezí reality a modelu. Divadlo a počítačová hra. Simulátor rodiny.

Prezidentky
(rež. Kamila Polívková)

Důchodkyně Greta, Erna a jejich služebnice Marjánka na konci svých propracovaných životů. Seschlá těla u stolu a jediná svobodná činnost, kterou lze provozovat bez omezení: mluvení.
Návrat triumfální debutové komedie bouřliváka Wernera Schwaba (1958–1994) na českou scénu. „Kolosální lhář“ z rakouského Grazu znovu v akci.

Vyhnání Gerty Schnirch
(rež. Marián Amsler)

Příběh o lidském osudu zlomeném dějinami, o vině Čechů a Němců, o tom, zda je možno odpustit a porozumět, je dramatizací úspěšného románu současné české prozaičky Kateřiny Tučkové.

Humanismus 2022
(rež. Ivan Buraj)

Autorská scénická mozaika jedné dovolené ve válečných časech.
Tři bývalí spolužáci z divadelní školy jedou spolu na dovolenou. Jeden z nich bere i svoji mladší přítelkyni a její kamarádku. Benátky. Rok 2022. Válka na Ukrajině. Město na vodě. Bydlení v cizím bytě. Airbnb. Terasa, společná večeře z lokálních potravin, volné rozhovory a letní těla. Plynutí dovolené. Dokážeme se dnes uvolnit?


a spousta dalších, stačí mrknout na aktuální program:

hadivadlo.cz

a pokud se do Brna jen tak nedostanete, můžete si alespoň poslechnout nový podcast HaDivadla!

"Nové inscenace, dramaturgické spletitosti, esence procesu, tok souvislostí. Staňte se flanéry a flanérkami divadelních hloubek."

Chci kartu Chci kartu