Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského

 

Jméno Jana Ámose Komenského zná každý. Věděli jste, že této významné osobnosti českých dějin je zasvěceno i jedno z pražských muzeí?Díky kartě EYCA získáte na vstup do muzea 20% slevu!

O muzeu:

Stálá expozice:

Odkaz J. A. Komenského: Tradice a výzvy české vzdělanosti Evropě
V rámci výstavy může návštěvník sledovat ve volném chronologickém sledu nejvýznamnější události, problémy a jevy z českých dějin vzdělávání, pedagogiky a školství, které posunovaly vývoj výchovy a vzdělávání kupředu vzhledem k celkové dobové situaci v Evropě nebo které výrazně ovlivňovaly evropský vývoj výchovy a vzdělanosti. Výstava je členěna následovně:

Muzeum má i svůj vlastní podcast - S Komenským u mikrofonuPodcast „S Komenským u mikrofonu“ je veden tak, aby se stal pomocnou, inspirující silou všem pedagogům i muzejníkům, kteří se chtějí vzdělávat tak, jak o tom mluvil již sám Učitel národů. Respondenti jsou tvořeni z celé škály pozoruhodných osobností z řad učitelů, historiků či jiných veřejně známých odborníků.
Všechny epizody podcast si můžete poslechnout v podcastových aplikacích i na youtube

Slevu 20 % uplatníte i na registrační poplatek v knihovně!

Knihovna shromažďuje fond domácí a zahraniční literatury, informačních pramenů a zdrojů z oblasti výchovy, vzdělávání, školství a příbuzných společenských věd.
Nachází se na adrese Jeruzalémská 957/12, 110 00 Praha 1.

A kde muzeum najdete?

Orientační mapa polohy muzea

Otevírací doba muzea je úterý–neděle, 10–17 hodin. Více na npmk.cz

Chci kartu Chci kartu